مرگ و زندگی صنعت رستوران در ایران 
عنوان مطلب : مرگ و زندگی صنعت رستوران در ایران 
تاریخ انتشار : 19 فروردین، 1398
تعداد بازدید : 1005
نویسنده : شرکت وان شف

مرگ و زندگی صنعت رستوران در ایران 

بخش اول مطالعات مکان یابی
رستوران و رستوران داری در نگاه اول به عنوان یک شغل و سرمایه گذاری پولساز در بین مردم شناخته شده است .
افکار عمومی بر آن است که هر کسی که رستوران دارد یک ثروتمند محسوب می شود و این شخص این ثروت را به راحتی و فقط و فقط با افتتاح یک رستوران به دست آمده است در حالیکه این تفکر و این نگاه به شدت باطل است زیرا اکثریت رستوران هایی که افتتاح می شود با شکست روبرو می شود و آن رستوران هایی که می توانند به کار خود ادامه داده و پابرجا بمانند با سپری کردن دوره های زمانی سخت به این پایداری رسیده اند .
حال به بررسی علل شکست و یا موفقیت رستوران ها در تحت عنوان مرگ و زندگی صنعت رستوران در ایران می پردازیم .
شکست خوردن یا موفق شدن رستوران به پارامتر های مختلفی بستگی دارد که تمامی آن پارامتر ها تک به تک مهم بوده و بایستی به دقت بررسی شوند ، اگر رستورانی موفق هست مطمعناً از همان لحظه ای که ایده ایجاد آن در ذهن صاحب رستوران شکل گرفته ایده موفق و اگر یک رستورانی نا موفق میشود آن هم از همان لحظه اول ایده جالبی نبوده و اگر ایده جالب باشد دارای برنامه ریزی و شرایط اجرایی خوبی نبوده است .
اجرای هر طرحی نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد و بایستی پروژه از ابتدای کار تا انتها با برنامه و کنترل دقیق آن پیش برود و بدون برنامه و دقیق و مدون احتمال شکست و نا موفق بودن پروژه بسیار بالا است برای اجرای یک پروژه موفق بایستی تمامی مراحل با جزئیات ثبت شده و با برنامه زمانی مشخص تحت کنترل قرار گیرند .
اولین قدم در تدوین طرح ایجاد یک رستوران نگارش و مطالعه طرح توجیه فنی و اقتصادی می باشد که بایستی نتیجه مطالعه توجیه فنی و اقتصادی مثبت باشد تا سرمایه گذار بتواند پروژه را ادامه داده و به بهره برداری برساند . 
در جهت توجیه بودن یک طرح به لحاظ فنی و اقتصادی عوامل بسیار زیادی دخیل هستند از جمله کانسپت رستوران ، موقعیت مکانی و میزان سرمایه گذاری که بایستی در انتخاب این عوامل صاحب سرمایه بسیار با دقت عمل نماید .
یکی از راهکار های موفقیت در این بخش استفاده از مشاورین متخصص در این حوزه است . که می توانند با مطالعه دقیق و تخصصی هم موقعیت مکانی مناسب و هم کانسپت و در نهایت میزان سرمایه مورد نیاز را تعریف نماید .
انتخاب مکان مناسب با کانسپت در نظر گرفته شده یکی از اصلی ترین عوامل دخیل در موفقیت و شکست یک رستوران میباشد به عنوان مثال ایجاد یک رستوران در یک ناحیه یا محله و یا منطقه با کانسپت فست فود ایتالیایی در شرایطی که یک رستوران ایتالیایی معروف و موفق در آنجا حضور داشته باشد امری به شدت باطل و یک سرمایه گذاری ناموفق به حساب می آید .
در نتیجه بایستی با مطالعه دقیق بر اساس مدل های مورد نیاز و جا نمایی سایت مورد نظر در پلان شهری آن محدوده با توجه به رستوران های موجود می توان تحلیل مناسبی را در مورد مکان یابی انجام داد .
استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی یا همان GTS یک گزینه مناسب برای مطالعات مکان یابی طرح است که این سیستم با تلفیق داده های توصیفی و نقشه پایه شهر مورد نظر و با استفاده از مدل هایی نظیر PHP می تواند یک نتیجه گیری بسیار دقیق در مورد مناسب بودن و یا نبودن سایت مورد نظر را ارائه نماید .
 
 

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه وارد شوید

درباره ما


ما در شرکت وان شف قراره با کمک تک تک اعضای تیم مون در زمینه رستوران، فست فود، کافی شاپ و کلا هر جایی که شما قراره با منوی غذا و نوشیدنی مواجه بشین به شما خدمات باکیفیت ارائه بدیم. بچه های تیم وان شف قرار گذاشتن هر روز از همدیگه مطالب جدید یاد بگیرن، با این کار توانایی های همه ی وان شفی ها بالا میره و در نتیجه کل مجموعه پیشرفت میکنه. هدف ما اینه که کیفیت غذاها رو بهبود بدیم و در نتیجه ی این کار سطح سلامت شما و ما ارتقا پیدا کنه. چطوری میخوایم این کار رو انجام بدیم؟ به رستوران ها، فست فودها، کافی شاپ ها و هتل ها، تجهیزات و ابزارهای استاندارد و مدرن رو ارائه میدیم. اگر شما صاحب رستوران، فست فود و کافی شاپ هستین و میخواین خدمات تون رو بهبود بدین، وان شف خدمات مشاوره در زمینه بهینه سازی آشپزخانه های صنعتی، بهبود کسب و کار، کنترل کیفیت و ... به شما ارائه میده. علاوه بر اون اگر شما به تازگی تصمیم گرفته باشین رستوران، فست فود و کافی شاپ خودتون رو راه اندازی کنید، در زمینه موقعیت و مکان یابی، نوشتن بیزینس پلن و طرح توجیهی برای راه اندازی کافی شاپ ها و رستوران ها، معماری تخصصی رستوران، طراحی تخصصی آشپزخانه صنعتی، طراحی معماری فضا هماهنگ با ایده غذایی، آموزش، تامین نیرو، آموزش پرسنل و ... هم با کمک مهندسین جوان و با تجربه به شما کمک می کنیم.

اطلاعات تماس

021-26759313    _ 021-26759361

info@one-chef.com

تهران، پاسداران، میدان نوبنیاد، خیابان لنگری نرسیده به تقاطع صنایع کـوچـــــه لک پـور (ساختمـان آوا بهتـا) پـلاک 2، طبقــه 2، واحــد 204

طراحی و بهینه سازی دراینتن

کلیه حقوق سایت برای این شرکت محفوظ است