معماری تخصصی اماکن غذایی
عنوان مطلب : معماری تخصصی اماکن غذایی
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت، 1398
تعداد بازدید : 934
نویسنده : شرکت وان شف

معماری تخصصی اماکن غذایی

زمانی که لئوناردو داوینچی بحث معمار مهندس را مطرح کرد، هنر معماری وارد رویکرد و نگاه جدیدی شد و در طول زمان به یکی از علوم مهندسی مهم در دنیا تبدیل شد، در حدی که معماران به عنوان خالقان فضا و یکی از تاثیرگذارترین افراد در جوامع مطرح شدند.
هنگامی که این هنر با مهندسی آمیخته شد، مخصوصا از زمانی که لویی سالیوان نظریه «فرم تابع عملکرد است» را مطرح کرد، استفاده بهینه از فضا و تمامی عناصر فضایی مورد بحث قرار گرفتند و نحوه بهره مندی استفاده کنندگان از فضا به یکی از بزرگترین دغدغه های مهندسین معمار تبدیل شد. از آن پس ساختمان هایی که ساخته شدند با در نظر گرفتن عملکرد و نحوه استفاده شان طراحی شدند و توانستند بهره مندی از فضا را در خدمت انسان بگمارند.
یکی از مهمترین عملکردها در ساختمان ها، رستوران، فست فود، کافه، فود کورت و ... هستند.
طراحی یک رستوران بایستی با در نظر گرفتن پارامترهای بسیار زیادی انجام پذیرد که مهمترین این پارامترها عملکرد ذاتی خود آن رستوران است. اولین قدم مطرح نمودن کانسپت اولیه طرح است، که بستگی به ایده غذایی رستوران دارد. بهترین طرح برای یک رستوران زمانی حاصل می شود که طرح معماری فضا هماهنگ با ایده غذایی باشد.
به عنوان مثال برای طراحی یک رستوران با کانسپت غذای ایرانی، استفاده از ایده های اکسپوز مدرن چندان مناسب به نظر نمی آید. در حالیکه برای چنین رستورانی، استفاده از المان های معماری ایرانی بسیار مناسب و قابل توجه می باشد.
 

نظرات کاربران

برای ارسال دیدگاه وارد شوید

درباره ما


ما در شرکت وان شف قراره با کمک تک تک اعضای تیم مون در زمینه رستوران، فست فود، کافی شاپ و کلا هر جایی که شما قراره با منوی غذا و نوشیدنی مواجه بشین به شما خدمات باکیفیت ارائه بدیم. بچه های تیم وان شف قرار گذاشتن هر روز از همدیگه مطالب جدید یاد بگیرن، با این کار توانایی های همه ی وان شفی ها بالا میره و در نتیجه کل مجموعه پیشرفت میکنه. هدف ما اینه که کیفیت غذاها رو بهبود بدیم و در نتیجه ی این کار سطح سلامت شما و ما ارتقا پیدا کنه. چطوری میخوایم این کار رو انجام بدیم؟ به رستوران ها، فست فودها، کافی شاپ ها و هتل ها، تجهیزات و ابزارهای استاندارد و مدرن رو ارائه میدیم. اگر شما صاحب رستوران، فست فود و کافی شاپ هستین و میخواین خدمات تون رو بهبود بدین، وان شف خدمات مشاوره در زمینه بهینه سازی آشپزخانه های صنعتی، بهبود کسب و کار، کنترل کیفیت و ... به شما ارائه میده. علاوه بر اون اگر شما به تازگی تصمیم گرفته باشین رستوران، فست فود و کافی شاپ خودتون رو راه اندازی کنید، در زمینه موقعیت و مکان یابی، نوشتن بیزینس پلن و طرح توجیهی برای راه اندازی کافی شاپ ها و رستوران ها، معماری تخصصی رستوران، طراحی تخصصی آشپزخانه صنعتی، طراحی معماری فضا هماهنگ با ایده غذایی، آموزش، تامین نیرو، آموزش پرسنل و ... هم با کمک مهندسین جوان و با تجربه به شما کمک می کنیم.

اطلاعات تماس

021-26759313    _ 021-26759361

info@one-chef.com

تهران، پاسداران، میدان نوبنیاد، خیابان لنگری نرسیده به تقاطع صنایع کـوچـــــه لک پـور (ساختمـان آوا بهتـا) پـلاک 2، طبقــه 2، واحــد 204

طراحی و بهینه سازی دراینتن

کلیه حقوق سایت برای این شرکت محفوظ است